pokonaj lupiez pstry

Jak wygląda łupież pstry na ciele?

Jak wygląda łupież pstry na ciele?
Pityver

Zakażenia drożdżowe skóry można podzielić na różne rodzaje, ale wydaje się że do najczęściej spotykanych należy łupież pstry na ciele. Łupież pstry jest powszechnym typem problemu skóry, który dotyka różne części ciała.

Jak rozpoznać łupież pstry na ciele?

Znakiem charakterystycznym tego, że pojawił się łupież pstry na ciele są liczne odbarwione plamy, które mogą być obserwowane głównie na plecach i klatce piersiowej. Zdarza się, że zakażenia mogą nawet być obserwowane na ramionach, twarzy czy głowie. Nierzadkim przypadkiem jest łupież pstry na nogach. Plamy te mogą być nieco swędzące wtedy najlepiej sięgnąć po naturalne kosmetyki na łupież pstry na ciele, np. marki Pityver. Bez względu na to czy jest to łupież pstry na rękach czy na innych częściach ciała mogą być one w różnych kolorach, takich jak np.:

  • miedziany brąz,
  • różowy,
  • biały.

Jest to w dużej zależności od stosunku do otaczającej skazę skóry. Blade plamy są obserwowane zwykle u ciemnoskórego człowieka. Chociaż ta dolegliwość jest również znana jako łupież pstry to nie jest tak swędząca w porównaniu do innych kolorowych plam na skórze.

Co jeszcze warto wiedzieć, jeśli chodzi o łupież pstry na ciele? Często spotyka się go u ludzi mieszkających w gorących i wilgotnych warunkach. Ludzie, którzy nadmiernie się pocą są również bardziej podatni na pojawienie się tej choroby.

Łupież pstry na ciele a opalanie

Można też uznać, że  łupież pstry na ciele należy do nawracających zakażeń, które stają się aktywne w czasie sezonu letniego, stąd właśnie przez wiele osób jest mylnie utożsamiany z schodzącą po opalaniu skórą. Jednak pojawia się on również w miejscach, które nie były wystawiane na światło słoneczne, co jest najbardziej znaczącą różnicą.

Łupież pstry jest typem zakażenia skóry, które jest spowodowane przez drożdżaki. Tak jak już ustaliliśmy ta infekcja skóry powoduje różne kolorowe plamy na skórze – długotrwałe, a nie tak jak w przypadku skóry schodzącej po opalaniu – przez krótki czas. Plastry są powszechnie obserwowane na kończynach i bardzo się łuszczą. Po ekspozycji na światło słoneczne, plastry stają się bardziej widoczne. Jednakże, łupież pstry nie powodują żadnych trwałych szkód dla skóry, jak sądzą niektóre osoby. Jego negatywny wpływ ma największe znaczenie w odniesieniu do tego, że nie wygląda zbyt estetycznie, a ponadto powoduje u osoby dotkniętej tym schorzeniem spory dyskomfort związany z nasilającym się swędzeniem. Całe szczęście w dzisiejszych czasach istnieje wiele sprawdzonych sposobów, które w krótkim czasie potrafią znacznie poprawić stan skóry osoby cierpiącej na łupież pstry.

Bibliografia:

1.Terui T., Kudo K., Tagami H., Cutaneous immune and inflammatory reactions to Malassezia furfur, 1999
2.Crissey I.T., Częste zakażenia grzybicze. Prosty test diagnostyczny i leczenie, 1999
3.Prohic A., Ozegovic L., Malassezia species isolated from lesional and non‐lesional skin in patients with pityriasis versicolor, 2006

5 (100%) 3 głosów.
Pityver


17 komentarzy

  • Zmagam się z łupieżem pstrym od kilku miesięcy. Stosuję szampon na łupież i z głową jest lepiej, ale nadal mam białe plamy na ciele. Koleżanka mówiła , że solarium zasuszy łupież. Nie wiem czy jej posłuchać.

    • Może i zasuszy ale nie wyleczy. Powinnaś też unikać takich miejsc, bo możesz zarazić kogoś innego!

  • Stosuję od miesiąca Nizoral ale nie za bardzo mi pomaga. Plamy są trochę bardziej wysuszone ale nie są wcale mniejsze. Znacie jakieś bardziej sprawdzone sposoby? może ja zle stosuje ten Nizoral?

    • mi na początku nizoral pomagał, ale po 2 miesiącach przestało sie cokolwiek zmieniać. Może moja skóra już się uodporniła

  • A jak często go stosujesz? idź do dermatologa i poproś go od tabletki skoro nic innego nie pomaga

    • uuu tabletki to już naprawdę ostateczność. niszczą przy okazji wątrobę, ja bym nie ryzykowała

      • Bez przesady, gdybym męczyła się z łupieżem pstrym od wielu miesięcy też wolałabym wybrać tabletki….

  • Wszyscy tak chwalą ten Nizoral a mi też niewiele pomaga. Stosuję go najpierw na skórę głowy a później przenosze pianę na chore miejsca na plecach i koło piersi i nic… Myślę czy by nie kupić Pityveru bo ma bardzo dobre opinie a o Nizoralu właśnie różnie sie wypowiadają

    • Najlepiej na sobie wypróbować różne preparaty. To co pomogło innym nie znaczy, że tobie pomoże. tak jest z wieloma kosmetykami ale trzeba próbowac 🙂 mój mąż cierpiał przez bardzo długi czas ale udało mu się pozbyć łupieżu. Aż dziwne, że ja się nie zaraziłam, widocznie muszę być bardzo odporna 😉

  • Oczywiście, że nie! Nie słuchaj koleżanki! Solarium przy łupieżu pstrym to samobójstwo! Zaostrzysz tylko problem.

  • Czyli łupież pstry nie występuje tylko na głowie? Myślałem, że to choroba skóry głowy skoro nazywa się łupieżem, nie rozumiem już 😛

    • Tak jak łuszczyca, łupież pstry może występować na brzuchu, na głowie, plecach a nawet nogach

  • Leczę się już trzeci miesiąc z łupieżu. Czasami jest lepiej a czasami znowu jakby wracał, mam już dosyć tego szczerze mówiąc. A do tego nie mam pojęcia gdzie się zaraziłam. Nie chodzę na solarium ani na basen. Ile zajęło Wam wyleczenie się z łupieżu pstrego?

    • Mi zajęło to 2 miesiące. Nie ma reguły jeśli chodzi o leczenie u każdego jest inaczej. Jeśli stosujesz cały czas ten sam preparat od 3miesięcy to może poproś dermatologa, żeby Ci zmienił na inny jeśli ten nie pomaga i nie ma żadnej zmiany 🙂 Życzę powrotu do zdrowia!

  • Za 2 tyg zaczynam urlop i wyjeżdżam do Włoch, ale boję się właśnie, że łupież mi wróci. Nie mam żadnej pewności co do tego. Mogę profilaktycznie zastosować jakiś preparat czy to zbyt ryzykowne i niebezpieczne?

    • A dlaczego to miałoby być niebezpieczne? Od czasu do czasu powinno sie nawet profilaktycznie zastosować jakiś preparat, bo z tymi grzybami to nigdy nie wiadomo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

25 + = 34