pokonaj lupiez pstry

Serum przeciwzmarszczkowe – zapobieganie procesom starzenia się skóry

Serum przeciwzmarszczkowe – zapobieganie procesom starzenia się skóry
Pityver

Zmarszczki pojawiają się u każdego. Czasem szybciej, czasem później. To naturalny proces, związany z coraz mniejszą ilością elastyny i kolagenu, produkowaną przez fibroblasty. Zmarszczkom można zapobiegać w skuteczny sposób, na przykład stosując dobry krem przeciwzmarszczkowy.

Krem przeciwzmarszczkowy – jak wybrać?

Przed dokonaniem zakupu należy wziąć pod uwagę kilka ważnych aspektów. Musimy zastanowić się, czy wybierzemy krem uniwersalny czy dopasowany do rodzaju cery oraz przedziału wiekowego. Niezależnie od tego, jaką decyzję podejmiemy w tym temacie, koniecznie trzeba zwrócić uwagę na skład takiego kosmetyku. Nie powinien zawierać szkodliwych substancji chemicznych, które mogą powodować podrażnienia, alergizować, a nawet sprzyjać nowotworom. Do takich składników zaliczają się toksyczne konserwanty, emulgatory, silikony, sztuczne barwniki i aromaty.

Skuteczny krem przeciwzmarszczkowy musi zawierać składniki aktywne, które będą działać:

  • regenerująco, tj. pobudzać produkcję nowych włókien kolagenu i elastyny. W ten sposób skóra stanie się gęstsza, jędrniejsza i bardziej elastyczna, a zmarszczki ulegną spłyceniu. Takie właściwości posiadają np. koenzym Q10, palmitynian tetrapeptydu, ekstrakt z żeń-szenia syberyjskiego.
  • nawilżająco – odwodniona, sucha skóra szybciej się starzeje i pokrywa zmarszczkami, traci jędrność. Właściwości nawilżające mają np. ekstrakt z lawendy oraz pirolidynokarboksylan magnezu.
  • wzmacniająco na naczynia krwionośne – składniki odżywcze docierają do komórek za pośrednictwem naczyń krwionośnych, dlatego muszą one być mocne, elastyczne i zapewniać sprawne krążenie krwi. Takimi składnikami są np. ekstrakt z ruszczyka kolczastego, ekstrakt z pąków topoli czarnej.
  • niszcząco na wolne rodniki – wolne rodniki uszkadzają włókna kolagenowe, przyśpieszając starzenie się skóry. Niektóre związki mają zdolność do neutralizowania ich szkodliwego wpływu, jak koenzym Q10, antyoksydanty w ekstraktach roślinnych.
Buatic krem przeciwzmarszczkowy
Buatic – krem na zmarszczki

Przykładem kremu o dobrym składzie jest np. krem przeciwzmarszczkowy Buatic. Zawiera wyłącznie składniki pochodzenia naturalnego. Pozbawiony jest szkodliwych substancji chemicznych. Określić go można jako kosmetyk uniwersalny, dostosowany do każdego rodzaju cery oraz dopasowany do każdego przedziału wiekowego. Może być używany jako krem na dzień oraz na noc. Dzięki temu oszczędzamy, kupując jeden krem, a nie dwa. Nadaje się również jako krem przeciwzmarszczkowy pod oczy.

Posiada lekką konsystencję, która bardzo szybko się wchłania, nie pozostawiając widocznej warstwy na skórze. Poprawia wygląd skóry oraz jej funkcje. Nawilża, ujędrnia, uelastycznia, odżywia, hamuje procesy starzenia się skóry, chroni przed promieniowaniem UV oraz wolnymi rodnikami. Przeznaczony jest do stosowania jako krem przeciwzmarszczkowy dla mężczyzn i kobiet. Sprawia, że skóra po systematycznym, regularnym używaniu staje się gęstsza, lepiej napięta i nawilżona, jędrniejsza. Zapobiega powstawaniu zmarszczek, a te już istniejące – zmniejsza.

Krem przeciwzmarszczkowy pod oczy – jaki wybrać?

Zmarszczki najczęściej pojawiają się w okolicach oczu. Skóra w tym obszarze jest niezwykle delikatna, wrażliwa, skłonna do podrażnień. Krem przeciwzmarszczkowy pod oczy powinien zawierać naturalne składniki oraz być całkowicie pozbawiony szkodliwych substancji chemicznych, między innymi alkoholu, intensywnych substancji zapachowych, silikonów, toksycznych konserwantów, emulgatorów, sztucznych barwników. Krem pod oczy przeciwzmarszczkowy powinien mieć lekką, prostą w aplikacji konsystencję, która szybko się wchłania.

Zmarszczki po oczami

Krem przeciwzmarszczkowy po dwudziestym roku życia

Po dwudziestym roku życia, kiedy skóra produkuje coraz mniejszą ilość elastyny i kolagenu, niezbędne jest stosowanie kosmetyków, które poprawią jej elastyczność, jędrność i sprężystość, nawilżą, uchronią przed wolnymi rodnikami oraz szkodliwymi promieniami UV. To samo można powiedzieć o skórze po trzydziestym, czterdziestym i pięćdziesiątym roku życia. Potrzeby skóry młodej, u której rozpoczęło się już starzenie, nie będą się więc tak bardzo różniły od potrzeb skóry dojrzałej. Dlatego każda z nich skorzysta na stosowaniu uniwersalnego kremu Buatic, który dba o wszystkie niezbędne aspekty.

Dobre kremy przeciwzmarszczkowe są skuteczne i bezpieczne w walce z nieestetycznymi, niechcianymi zmarszczkami. Należy pamiętać o składnikach, które powinny znajdować się w tego rodzaju kosmetykach, a czego powinny być one pozbawione. Bardzo istotne jest, aby stosować krem przeciwzmarszczkowy regularnie, tylko w takim przypadku możemy spodziewać się efektów.

5 (100%) 11 głosów.
Pityver


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

30 + = 31