Łupież pstry – wylecz się z niego w domu
Łupież pstry jest schorzeniem skóry, które dotyka coraz większej populacji ludzi. Choć przyczyny jego występowania nie są znane, to istnieje kilka cech, które sprzyjają rozwojowi tej choroby. Nadmierne pocenie się, ciepły i wilgotny klimat oraz nadmierne nasłonecznienie stwarzają idealne środowisko życia dla drożdżaka, który w takich warunkach gwałtownie się rozmnaża. Jak wyleczyć łupież pstry?
Łupież pstry – leczenie domowe
Jak wyleczyć łupież pstry w domu? Wymaga to dużo cierpliwości i systematyczności, ponieważ łupież pstry często nawraca i jest zaraźliwy. W oczekiwaniu na wizytę u lekarza, zaleca się korzystać z domowych sposobów leczenia. Dobrze z jest skorzystać z naturalnych składników. Zaleca się wykonywać:
- wcierki z octu jabłkowego,
- napar z nagietka,
- okłady z aloesu,
- okłady z jogurtu naturalnego.
Jak wyleczyć łupież pstry naturalnymi kosmetykami?
Naturalne kosmetyki świetnie nadają się do kuracji łupieżu pstrego. W przypadku łupieżu występującego na głowie doskonale sprawdzą się szampony, płyny i płukanki, które zredukują ilość łuszczącej się skóry oraz ukoją świąd. Poza tym nie zawierają żadnych składników, które mogłyby przesuszyć skórę. Nie mają też parabenów i sztucznych barwników, dlatego zestaw kosmetyków na łupież pstry jest całkowicie bezpieczny do stosowania.
Szampon na łupież pstry powinien zawierać selen, którego działanie skupia się na niwelowaniu przyczyn choroby, a nie wyłącznie na łagodzeniu objawów. Siarczek selenu ma bardzo silne właściwości przeciwgrzybicze, dlatego świetnie sprawdza się w kuracji łupieżu pstrego oraz w zapobieganiu nawrotom choroby. Jak najlepiej wyleczyć łupież pstry? Odpowiedź jest prosta – należy podejść do sprawy kompleksowo z zestawem Pityver.
Zestaw Pityver na łupież pstry
Coraz częściej dermatolodzy zalecają używanie kosmetyków marki Pityver, by wesprzeć leczenie farmakologiczne. Ich innowacyjna formuła oraz naturalne substancje aktywne doskonale rozprawiają się z łupieżem pstrym. Działanie dermokosmetyków Pityver skupia się na hamowaniu rozwoju drożdżaków na skórze, łagodzeniu świądu oraz pielęgnowaniu podrażnionego naskórka.
W zestawie Pityver znajdują się:
- Płyn do skóry głowy – produkt do stosowania miejscowego. Jego skład jest całkowicie naturalny i opiera się na starannie dobranych pierwiastkach oraz ekstraktach roślinnych. Płyn Pityver odbudowuje skórę głowy, łagodzi stany zapalne, oczyszcza, reguluje wydzielanie sebum oraz poziom nawilżenia. W jego skład wchodzą: cynk, miedź, naturalna sól Epsom, ekstrakt z chmielu i pestek grejpfruta.
- Emulsja do ciała – produkt o naturalnym składzie. Zawiera fosfolipidy, które skutecznie chronią skórę przed nadmierną utratą nawilżenia. Dodatkowo działa antybakteryjnie, pobudza regenerację naskórka, łagodzi świąd i nadaje skórze elastyczności. W skład emulsji Pityver wchodzą różnego rodzaju oleje m.in. kokosowy i z czarnej porzeczki, alantoina, pentenol i pirytionian cynku.
- Szampon na łupież pstry – preparat do pielęgnacji skóry głowy oraz włosów z naturalnym składem. Jego dobroczynny skład likwiduje łupież pstry oraz wspomaga naturalne procesy skóry w odbudowie zniszczonego naskórka. Szampon na łupież pstry Pityver zawiera w sobie selen, którego dobroczynne właściwości zostały opisane wyżej. Ponadto, zawiera naturalna witaminę E oraz białą glinkę Montmorillonite.
Aby na stałe zlikwidować problem łupieżu pstrego, należy stosować preparaty 5-8 tygodni, a nie tylko to zniwelowania objawów. Mimo ustępowania świądu i stanu zapalnego drożdżaki mogą nadal pozostawać na skórze, dlatego podtrzymanie kuracji jest ważne, ponieważ zapobiega nawrotom choroby.
Bibliografia:
1.Baran W., Batycka A., Baran E., Leczenie zakażeń grzybiczych skóry gładkiej, skóry owłosionej głowy, paznokci i błon śluzowych, 2008
2.Guillot J., Gueho E., Lesourd M., Identification of Malassezia species. Apractical approach,1996
3.Zawar V., Jerajani H., Pol R., Current trends in pityriasis rosea, 2010
4.Jo J.H., Kennedy E.A Kong H.H., Topographical and physiological differences of the skin mycobiome in health and disease, 2016