pokonaj lupiez pstry

Łupież pstry – leczenie domowe, sprawdzone sposoby.

Łupież pstry – leczenie domowe, sprawdzone sposoby.
Pityver

Bez wątpienia łupież pstry to bardzo uciążliwy, ale również nieestetyczny problem. Mało kto wie jednak, czym on jest i co go powoduje. Wiedza ta przydaje się jednak tak samo, jak ta o domowych sposobach leczenia łupieżu pstrego.

Czym jest łupież pstry?

Niewątpliwie, aby pokonać wroga, należy go najpierw nieco lepiej poznać. Leczenie łupieżu pstrego często odbywa się przy pomocy środków przeciwgrzybiczych. gdyż jak się okazuje, jest to choroba grzybicza. W przeciwieństwie jednak do normalnego łupieżu, ten atakuje skórę, która nie jest pokryta włosami. Dlatego też, pojawia się często nie tyle na głowie, co na karku i górnej części pleców.

Jakie są domowe sposoby na łupież pstry?

Niezastąpiony olejek herbaciany

olejek1Często wystarczającym leczeniem okazuje się zastosowanie najprostszych domowych sposobów na łupież pstry. Jednym z nich jest smarowanie ciała pokrytego łupieżem pstrym olejkiem herbacianym. Warto jednak mieć na uwadze, że olejek ten nie raz może nieco podrażnić skórę. Z tego względu, lepiej wymieszać go z olejem, na przykład winogronowym, i dopiero wtedy nałożyć na skórę. Jeśli chodzi o łupież pstry, leczenie domowe olejkiem herbacianym jest skuteczne z tego względu, że ma on właściwości przeciwgrzybicze. Ponadto, często pomaga również uporać się z niektórymi wirusami. Niewątpliwie więc, warto wykorzystać tę metodę, gdyż olejek herbaciany na pewno nam nie zaszkodzi, a może pomóc pozbyć się łupieżu pstrego.

Łupież pstry leczenie octem

Jak się okazuje, jeśli chodzi o łupież pstry domowe sposoby leczenia tego schorzenia to również przemywanie zmienionych chorobowo miejsc na skórze octem. Najlepiej jest namoczyć lekko w occie chusteczkę, bądź też jakiś wacik, aby następnie umyć nim skórę. Ocet posiada odczyn pH jak zdrowa skóra, czyli 5,5 dlatego pozytywnie działa jako domowy sposób na łupież pstry, pomaga utrzymać prawidłową florę bakteryjną.

Środki bez recepty jako domowe sposoby na łupież pstry

masc1Wydaje się, że za domowe sposoby leczenia łupieżu pstrego możemy śmiało uznać stosowanie niektórych środków medycznych. Chodzi tu o te wszystkie preparaty, które dostaniemy w aptece bez recepty. Przede wszystkim, mowa tu o lekach przeciwgrzybiczych. Niektóre z nich (te silniejsze) dostaniemy dopiero wtedy, gdy okażemy w aptece receptę. Niektóre z leków przeciwgrzybiczych dostaniemy bez recepty, są to nieco słabsze leki, jednak jak najbardziej również mogą nam pomóc w domowym leczeniu łupieżu pstrego.

Łupież pstry leczenie – maść

Niewątpliwie, do bardzo skutecznych środków, które pozwalają stosunkowo szybko uporać się z łupieżem pstrym należą różnego rodzaju maści. Niektóre z nich działają jedynie przeciw objawowo, wiele z nich jednak również likwiduje łupież na dobre. Większość maści jest na tyle silna, że w zupełności wystarczy używać ich raz na dzień. Maść na łupież pstry można zastosować w bardzo prosty sposób. W dotkniętym chorobom miejscu wystarczy po prostu rozprowadzić niewielką ilość maści.

Skuteczny szampon na łupież pstry

butelka1Niewątpliwie, generalnie dla zdrowia naszych włosów, jak i skóry na głowie i w jej okolicach, bardzo ważne jest jakiego szamponu używamy. Jak się okazuje, szczególnie ważne jest to wtedy, gdy cierpimy z powodu łupieżu pstrego. Są bowiem szampony takie jak Pityver czy Selsun, które mogą nam pomóc, jeśli chodzi o leczenie łupieżu pstrego. Wydaje się, że najlepiej zapytać w aptece o jeden z szamponów, który posiada składniki przeciwgrzybicze. Jak się okazuje, na rynku jest całkiem dużo takich szamponów. Warto zauważyć, że stosowanie na łupież pstry szamponu jest niezwykle wygodne. Tak na prawdę przecież, każdego dnia tak czy inaczej myjemy głowę. Jeśli jednak leczymy łupież, po prostu używamy do tej czynności innego szamponu. Rzecz w tym, że stosując tę metodę, nie musimy wykonywać żadnych dodatkowych czynności, których zwykle nie wykonujemy.

Łupież pstry leczenie domowe sposoby – szampon z granatem

Jak się okazuje, skuteczne w leczeniu łupieżu pstrego mogą być również szampony z naturalnymi składnikami. W grę wchodzą tu przede wszystkim te, które posiadają granat, a właściwie wyciąg z tego owocu. Odkryto bowiem, że granat ma właściwości, które pozwalają mu likwidować niektóre grzyby. Generalnie, jak najbardziej domowe sposoby leczenia łupieżu pstrego mogą być skuteczne. Tym nie mniej, jeśli problem długo nie ustępuje, warto skonsultować się ze specjalistą. Pstry łupież leczenie może przebiegać dużo łagodniej, jeżeli zastosuje się odpowiednie specyfiki i zadba o higienę zmienionych chorobowo miejsc.

Bibliografia:

1.Terragini L., Lasagni A., Oriani A., Pityriasis versicolor of the face, 1991
2.Ashbee H. R., Update on the genus Malassezia,2007
3.Zawar V., Jerajani H., Pol R., Current trends in pityriasis rosea, 2010
4.Dworecka- Kaszak B., Grzyby z rodzaju Malassezia – co wiemy na ich temat? 2008

5 (100%) 3 głosów.
Pityver


10 komentarzy

  • Ja słyszałam od babci o occie i jak dostałam łupieżu to nie zdecydowałam się na tą kurację ze wzgledu na zapach xd już wole wydac wiecej kasy a iść do dermatologa

 • No na mnie takie rzeczy nie działały. Próbowałam octu, ale nie mogłam wytrzymać zapachu. To sposób dla wytrwałych

 • Zna ktoś jakieś kosmetyki z prawdziwym granatem? Chyba trudno u nas takie znaleźć skoro granaty w Polsce nie rosną 😛

  • są są ale lepszy jest Pityver. I to nie tylko szampon, ale też cały zestaw. Stosowałam go przez miesiąc i różnica po nim a po poprzednim preparacie jet ogromna!

   • Nawet najlepsze domowe sposoby na łupież pstry nie pomogą, jesli nie zastosujemy leków albo maści. Przechodzilem przez to juz 3 razy, bo nawracalo.

 • A ja się chyba odważę i spróbuje tej metody z octem. Może to ‘wypali’ te wszystkie grzyby, bo szampon, którego używam jest mocny ale plamy dalej widać na ramionach :<

  • Jaki szampon uzywasz? Domowe sposoby na łupież pstry są według mnie skuteczniejsze niz leki, po co sie truć? Ludzie od razu biegną do dermatologa, a mozna przeciez leczyc sie samemu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

6 + = 7