Jak wygląda łupież pstry na ciele?

Pityver

Zakażenia drożdżowe skóry można podzielić na różne rodzaje, ale wydaje się że do najczęściej spotykanych należy łupież pstry na ciele. Łupież pstry jest powszechnym typem problemu skóry, który dotyka różne części ciała.

Jak go rozpoznać?

Znakiem charakterystycznym tego, że pojawił się łupież pstry są liczne odbarwione plamy które mogą być obserwowane zarówno na plecach, jak i na klatce piersiowej. Zdarza się, że zakażenia mogą nawet być obserwowane na ramionach czy innych częściach ciała. Nierzadkim przypadkiem jest łupież pstry na nogach. Plamy te mogą być nieco swędzące wtedy najlepiej sięgnąć po Pityver. Bez względu na to czy jest to łupież pstry na rękach czy na innych częściach ciała mogą być one w różnych kolorach, takich jak np.:

 • miedziany brąz,
 • różowy,
 • biały.

Jest to w dużej zależności od stosunku do otaczającej skazę skóry. Blade plamy są obserwowane zwykle u ciemnoskórego człowieka. Chociaż ta dolegliwość jest również znana jako łupież pstry to nie jest tak swędząca w porównaniu do innych kolorowych plam na skórze.

Co jeszcze warto wiedzieć, jeśli chodzi o łupież pstry na brzuchu i na innych częściach ciała? Często spotyka się go u ludzi mieszkających w gorących i wilgotnych warunkach. Ludzie, którzy nadmiernie się pocą są również bardziej podatni na pojawienie się tej choroby.

Łupież pstry a opalanie

Można też uznać, że  łupież pstry na plecach i innych częściach ciała należy do nawracających zakażeń, które stają się aktywne w czasie sezonu letniego, stąd właśnie przez wiele osób jest mylnie utożsamiany z schodzącą po opalaniu skórą. Jednak pojawia się on również w miejscach, które nie były wystawiane na światło słoneczne, co jest najbardziej znaczącą różnicą.

Łupież pstry jest typem zakażenia skóry, które jest spowodowane przez drożdżaki. Tak jak już ustaliliśmy ta infekcja skóry powoduje różne kolorowe plamy na skórze – długotrwałe, a nie tak jak w przypadku skóry schodzącej po opalaniu – przez krótki czas. Plastry są powszechnie obserwowane na kończynach i bardzo się łuszczą. Po ekspozycji na światło słoneczne, plastry stają się bardziej widoczne. Jednakże, łupież pstry nie powodują żadnych trwałych szkód dla skóry, jak sądzą niektóre osoby. Jego negatywny wpływ ma największe znaczenie w odniesieniu do tego, że nie wygląda zbyt estetycznie, a ponadto powoduje u osoby dotkniętej tym schorzeniem spory dyskomfort związany z nasilającym się swędzeniem. Całe szczęście w dzisiejszych czasach istnieje wiele sprawdzonych sposobów, które w krótkim czasie potrafią znacznie poprawić stan skóry osoby cierpiącej na łupież pstry.

Pityver
 • avatar image

  Olka

  16-03-2018

  Zmagam się z łupieżem pstrym od kilku miesięcy. Stosuję szampon na łupież i z głową jest lepiej, ale nadal mam białe plamy na ciele. Koleżanka mówiła , że solarium zasuszy łupież. Nie wiem czy jej posłuchać.

  Reply
  • avatar image

   kajaa

   11-04-2018

   Może i zasuszy ale nie wyleczy. Powinnaś też unikać takich miejsc, bo możesz zarazić kogoś innego!

   Reply
 • avatar image

  Genek

  15-04-2018

  Stosuję od miesiąca Nizoral ale nie za bardzo mi pomaga. Plamy są trochę bardziej wysuszone ale nie są wcale mniejsze. Znacie jakieś bardziej sprawdzone sposoby? może ja zle stosuje ten Nizoral?

  Reply
 • avatar image

  Miłka

  19-04-2018

  A jak często go stosujesz? idź do dermatologa i poproś go od tabletki skoro nic innego nie pomaga

  Reply
 • avatar image

  jolann

  23-04-2018

  Wszyscy tak chwalą ten Nizoral a mi też niewiele pomaga. Stosuję go najpierw na skórę głowy a później przenosze pianę na chore miejsca na plecach i koło piersi i nic… Myślę czy by nie kupić Pityveru bo ma bardzo dobre opinie a o Nizoralu właśnie różnie sie wypowiadają

  Reply
  • avatar image

   Anonim

   02-05-2018

   Najlepiej na sobie wypróbować różne preparaty. To co pomogło innym nie znaczy, że tobie pomoże. tak jest z wieloma kosmetykami ale trzeba próbowac 🙂 mój mąż cierpiał przez bardzo długi czas ale udało mu się pozbyć łupieżu. Aż dziwne, że ja się nie zaraziłam, widocznie muszę być bardzo odporna 😉

   Reply
 • avatar image

  Etta

  10-05-2018

  Oczywiście, że nie! Nie słuchaj koleżanki! Solarium przy łupieżu pstrym to samobójstwo! Zaostrzysz tylko problem.

  Reply
Your Name*
E-mail address*
Website URL
Comment*