Czy szampon na łupież pstry pomoże?

Pityver

Łupież pstry to zakażenie grzybicze, które zakłóca normalne funkcjonowanie skóry i pojawia się zwykle w małych obszarach w formie plam na skórze. Przeciwgrzybicze preparaty na łupież pstry  takie jak kremy, balsamy i szampony Pityver mogą pomóc, ale nawet po wielu tygodniach skutecznej opieki, kolor skóry może pozostać nierówny jeszcze przez kilka tygodni. Zakażenie może powrócić, zwłaszcza w ciepłych, wilgotnych okresach roku.

Zasady pielęgnacji skóry – łupież pstry

Wiele osób które cierpią na to schorzenie mogą jednak poczuć wielką ulgę, gdy dowiedzą się że przeciwłupieżowy szampon stosowny na zakażonych częściach ciała faktycznie może pomóc, jeśli oprócz niego dba się o prawidłową dietę oraz zmniejszoną ekspozycję skóry na promienie słoneczne.

Ważne: łupież pstry może powodować nadmierną pigmentację skóry, która może trwać latami zanim zacznie zanikać. Niektórzy ludzie wciąż mają ciemne plamy na całym obszarze na skórze, nawet po wielu latach leczenia infekcji. Aby tego uniknąć należy oprócz stosowania szamponu zdecydować się na miejscowe leczenie zakażonych obszarów za pomocą przeciwgrzybiczych kremów.

Najważniejsze to znaleźć odpowiedni szampon na łupież pstry

Zidentyfikowanie najlepszego szamponu na łupież pstry nie jest łatwe. Spójrzmy prawdzie w oczy fakty, jeśli ma się taki łupież to, chce się go usunąć to szybko jak tylko to możliwe, ale na rynku są tysiące opcji do wyboru, więc w jaki sposób można być znaleźć wśród nich ten najlepszy szampon? Marka, który będzie najlepsza dla Ciebie zależy od twojego indywidualnego poziomu zakażenie i stanu skóry, ale poniżej kilka rzeczy do rozważenia przy zakupie, dzięki czemu będziesz mieć większą pewność, że wydajesz pieniądze na najlepszy łupież pstry szampon.

Punkty do rozważenia przy zakupie:

 • zapach – prawie każdy szampon ma charakterystyczny aromat. Niektóre mają zapach węgla lub smoły, inne są ziołowe i świeże, a niektóre nie wytwarzają zapachu w ogóle. Warto zwrócić uwagę na osobiste preferencje, by stosowanie w odniesieniu do długiego terminu nie było uciążliwe;
 • intensywność – niektóre z szamponów są bardziej intensywne w porównaniu do innych – trzeba się zastanowić czy zakażona skóra głowy będzie w stanie poradzić sobie intensywnym działaniem silniejszych szamponów czy też lepiej będzie postawić na szampon na łupież pstry, który jest nieco bardziej umiarkowany;
 • stan skóry głowy – niektóre szampony, które działają doskonale jeśli chodzi o pozbycie się łupieżu mogą spowodować że skóra głowy będzie trochę bardziej wysuszona niż zwykle. Lepiej takich szamponów unikać i wybrać taki, który nie sprzyja wysychaniu skóry głowy.

Najlepszy szampon to ten, który zbiera przychylne opinie referencje klientów i przynosi względnie szybkie, ale też trwałe rezultaty. Najlepiej postawić na taki, który ma łagodny zapach i oprócz tego, że pomaga pozbyć się łupieżu to również sprzyja regeneracji włosów – dzięki czemu wyglądają zdrowiej, ale też składniki zawarte w szamponie muszą łagodzić stan podrażnionej skóry głowy.

Pityver
 • avatar image

  Marta

  17-03-2018

  W drogeriach czy aptekach jest problem , aby kupić szampon na łupież pstry. W większości dostępny jest tylko szampon na zwykły łupież 🙁

  Reply
Your Name*
E-mail address*
Website URL
Comment*