Promienna cera. Jak pozbyć się pryszczy?

Pryszcze to zmiana chorobowa skóry, której etiologia zawiera się w gruczołach łojowych. Problemem są ich zatkane ujścia. Czasem tworzą się przez to tylko zwykłe zaskórniki, ale znacznie poważniejsze stadium to pryszcze podskórne. Kiedy „nieprzyjaciel” pojawi się na naszej twarzy zastanawiamy się jak szybko pozbyć się pryszcza, gdyż jest to także poważny problem estetyczny. Wyciskanie pryszczy przyczynia się do powiększania problemu. Poprzez uszkodzony naskórek roznoszą się bakterie i wokół pryszcza tworzą się kolejne wypryski. Nie każdy sposób na pryszcze zadziała w naszym przypadku. Warto także wiedzieć jakie czynniki przyczyniają się do powstawania pryszczy w różnych miejscach ciała.

O czym świadczą pryszcze w różnych miejscach, czyli mapa pryszczy

Najczęstszym problemem są pryszcze na twarzy, gdyż to właśnie tam znajduje się duża ilość gruczołów łojowych. Pryszcze na czole pojawiają się zwykle w okresie dojrzewania. Pryszcze na brodzie mają podłoże hormonalne. Zła praca hormonów powoduje łojotok, który jest bezpośrednią przyczyną zatkania ujść gruczołów łojowych. Nierzadko pojawiają się także pryszcze na szyi, zwłaszcza u kobiet, które mogą tworzyć się w wyniku niedoczynności przysadkowo-podwzgórzowej. Często problem pryszczy wynika ze stanu chorobowego wewnątrz organizmu. Pryszcze na głowie to najczęściej zasługa źle dopasowanego kosmetyku do pielęgnacji włosów. Taką samą przyczynę może mieć także pryszcz w uchu. Z uwagi na dużą powierzchnię gruczołów łojowych, mogą się tworzyć również pryszcze na plecach. Warto wówczas zwrócić uwagę na kosmetyki używane do mycia ciała.

Przyczyny podpowiedzą, jak pozbyć się pryszczy

Pryszcze mają różną etiologię, ale eliminując przyczyny ich powstawania, możemy się ich skutecznie pozbyć. Na pryszcze ma wpływ:

 • nieodpowiednia dieta – złożona z przetworzonych pokarmów, słodyczy i ostrych przypraw;
 • niehigieniczny tryb życia – używki, zmęczenie, brak snu;
 • czynniki o podłożu genetycznym;
 • nieodpowiednie kosmetyki zawierające dużo chemii;
 • brak higieny.

Walka z pryszczami skuteczna jest wtedy, kiedy, oprócz stosowania kosmetyków, pozbędziemy się tych wszystkich czynników.

Jak pozbyć się pryszczy?

Skuteczne sposoby na pryszcze to przede wszystkim odpowiednia pielęgnacja, zdrowa dieta i kontrola stanu zdrowia naszego organizmu. W codziennej pielęgnacji warto postawić na naturalne kosmetyki, aby dodatkowo nie zapychać skóry chemicznymi substancjami zawartymi w niektórych kremach. Naturalne składniki aktywne, takie jak:

 • ziele fiołka trójbarwnego,
 • nanozłoto,
 • cynk,
 • ekstrakt z lukrecji czy nagietka

mają dużą skuteczność działania. Taką kompozycję zawiera serum Sevolium. Jego efekty gwarantuje już sama formuła. Postać serum jest wysoko skoncentrowana, dzięki temu efekty kuracji przeciwtrądzikowej zaobserwujemy bardzo szybko. Serum działa wielokierunkowo – nawilża, leczy i oczyszcza skórę. To ułatwia niwelowanie pryszczy, a przy regularnym stosowaniu – pozbycie się ich na długo.

 • avatar image

  Sabina

  03-07-2018

  Zależy jaki trądzik mamy, czy młodzieńczy, czy różowaty. Moim zdaniem najpierw trzeba wyregulować hormony.

  Reply
 • avatar image

  Dimsumka

  06-07-2018

  U mnie Sevolium zaczęło działać tak na porządnie jakoś po 3 tygodniach. Ale trzeba przyznać – jak już zaczęło to trądzik zaczął znikać błyskawicznie, to samo tłuszcz na twarzy.

  Reply
 • avatar image

  Babayaga

  10-07-2018

  Dieta to faktycznie potrafi rozwalić wygląd skóry – od kiedy studiuję i nie mam domowych obiadków u mamy to sama zauważyłam jak bardzo traci na tym moja cera, pryszcze wydają się też pojawiać częściej/

  Reply
 • avatar image

  Judytka

  12-07-2018

  Ja tam na szczęście nigdy nie miałam problemu ze skóra – chociaż może to kwestia tego, że od kiedy pamiętam przykładałam dużą uwagę do jej pielęgnacji.

  Reply
 • avatar image

  BigBerta

  17-07-2018

  A na jakie składniki naturalne najlepiej zwracac uwage? W sensie które z nich będa najskuteczniejsze 🙂

  Reply
 • avatar image

  Katana

  20-07-2018

  Ooo, kosmetyki mające w sobie nanozłoto zawsze na propsie!

  Reply
Your Name*
E-mail address*
Website URL
Comment*