Łupież pstry na twarzy i głowie – jak wygląda?

Pityver

Łupież pstry to przewlekłe, długotrwałe zakażenie grzybicze skóry, który powoduje odbarwienie, szorstkie plamy skóry na ciele i może wpływać na ludzi wszystkich ras i grup wiekowych. Łupież ten wywołuje czasami swędzenie.

Wynikające z niego plamy są okrągłe i mogą być koloru:

 • czerwonego,
 • różowego,
 • białego,
 • brązowego.

Łupież pstry na twarzy – zdjęcia osób z łupieżem wyglądają różnie w zależności od koloru skóry. Łupież może pokazywać się nie tylko na twarzy, ale też na brzuchu, klatce piersiowej, skórze pleców, ramion i nóg. Łupież pstry nie jest zaraźliwy, ale jest to zdecydowanie powszechne i nawracające się schorzenie, zwłaszcza wśród ludzi mieszkających w gorącym klimacie. Trudno jest się go pozbyć jeśli nie jest leczony w odpowiedni sposób. Dermatolog może zdiagnozować wystąpienie tego łupieżu po badaniu wizualnym a także za pomocą pobrania i zbadania próbki zakażonej skóry.

Przyczyny – od czego może się pojawić łupież pstry na głowie (zdjęcia)?

Nikt nie zna dokładnej przyczyny tego zakażenia skóry, ale są pewne podejrzewane przyczyny takie jak, zainfekowanie systemu odpornościowego, dieta bogata w cukier i węglowodany, zbyt dużo drożdży na powierzchni skóry, tłusta skóra, nadmierne pocenie się, brak równowagi hormonalnej i gorące, wilgotne warunki życia.

Łupież pstry objawy (zdjęcia)

Zwykłe objawy to okrągłe plamy odbarwionej skóry. Są większe lub małe zależności od ciężkości zakażenia. Jeśli się walczy z dolegliwością jaką jest pstry łupież, zdjęcia są pomocne w rozpoznaniu. Przez kilka lat – plamy mogą stać się bardzo swędzące kiedy jest gorąco – zatem należy unikać wyższej temperatury. Oprócz tego że łupież pstry lubi się pojawiać na twarzy często można go także spotkać na brzuchu, klatce piersiowej, ramionach i nogach, ale warto dodać że może rozprzestrzeniać się także na inne obszary jeśli jest nieleczony bądź jeśli te zakażone powierzchnie skóry będzie się opalać – stąd jedną z najważniejszych rzeczy jak to by wiedzieć jak wygląda łupież pstry (zobacz zdjęcia) i gdy się go rozpozna – traktować w odpowiedni sposób, jak np. unikać narażania na światło słoneczne. Warto obejrzeć łupież pstry galeria, aby od razu rozpoznać pierwsze objawy.

Leczenie

Istnieją standardowe terapie anty grzybicze na łupież pstry skóry, zdjęcia pokazują to najlepiej. Jest sporo kremów lub tabletek, jednak długotrwałe stosowanie takich sposobów leczenia może uszkodzić wątrobę, dlatego najlepiej jest leczyć to zakażenie w bardziej naturalny sposób. Zmiana diety jest również bardzo wskazane. W jej ramach należy jeść mniej węglowodanów, stawiać na surowe warzywa. Istnieją również: herbatki probiotyki czy też inne napoje i żywność, które pomagają ograniczyć występowanie drożdży w organizmie w takowej postaci.

Co ze stosowaniem kosmetyków?

Trzeba ze szczególnością podchodzić do tego, co stosuje się na skórę zakażoną łupieżem pstrym, gdyż większość kosmetyków pielęgnacyjnych nie nadaje się do użytkowania w takiej sytuacji. Dla skóry tego rodzaju polecane jest mycie z użyciem mydła lub szamponu Pityver z dodatkiem cynku i siarki, a także miejscowe stosowanie maści, które są bardzo skuteczne w utrzymaniu drożdży z daleka od powierzchni skóry. Odzież, pościel, ręczniki i narzuty muszą być prane i zmieniane codziennie, aby uniknąć ponownego zakażenia.

Pityver
 • avatar image

  zdrowa

  17-03-2018

  Zmagałam się z tą choroba parę lat temu. Miałam swędzące plamy na ciele i twarzy. Czasem ludzie dziwnie mi się przyglądali, to nie było przyjemne .

  Reply
Your Name*
E-mail address*
Website URL
Comment*