Łupież pstry leki

Pityver

Łupież pstry to często spotykana, kłopotliwa dolegliwość, na którą cierpi wielu z nas. Choroba skóry, którą właśnie jest ta odmiana łupieżu, to często spotykane zakażenie grzybicze, które jest wywoływane przez drożdżaki żyjące na naszej skórze. Zazwyczaj są one całkowicie nieszkodliwe, ale niekiedy stają się groźnymi chorobotwórczymi pasożytami, które atakują swojego żywiciela, czyli nas. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być wiele, ale najważniejsza z nich to brak odpowiedniej dbałości o higienę osobistą. Łupież pstry to bardzo przykra choroba, która niestety daje widoczne objawy, co bardzo negatywnie odbija się na naszym samopoczuciu. Na skórze pojawiają się początkowo małe, płaskie plamki o żółtym lub beżowym zabarwieniu, które jednak stopniowo mogą się powiększać, tworząc duże plamy o nieregularnych kształtach. Niestety nie wygląda to zbyt estetycznie i jest dosyć uciążliwe, gdyż łupież pstry powoduje niekiedy przykre swędzenie zainfekowanych miejsc.

Kiedy tylko wykryjemy u siebie jakiekolwiek z opisanych objawów, powinniśmy natychmiast udać się do lekarza.

przeciwgrzybicze1Na początek może to być nawet lekarz rodzinny, pierwszego kontaktu, który nie powinien mieć problemu z właściwym zdiagnozowaniem tej przypadłości. Jednak lepszym rozwiązaniem jest jednak wizyta u specjalisty dermatologa, która da nam pełna gwarancję, że wypryski, które mamy na skórze to rzeczywiście łupież pstry leki przypisane przez dermatologa też będą z pewnością skuteczniejsze niż wiele popularnych specyfików bez recepty. Jakie lekarstwo na łupież pstry będzie najlepsze i najszybciej pozwoli nam pozbyć się tej kłopotliwej i uciążliwej przypadłości. Nie podjęcie leczenia łupieżu pstrego może spowodować, że zmiany skórne po pewnym czasie będą już niemożliwe do usunięcia.

Istnieje wiele mniej lub bardziej skutecznych leków, które mogą pomóc na pozbycie się łupieżu. Aby leczenie było jak najbardziej skuteczne trzeba wybrać metodę leczenia kierując się kilkoma istotnymi czynnikami czyli tym jaki obszar skóry został dotknięty zmianami chorobowymi, jaka jest wielkość, kolor i grubość plam i wyprysków oraz w których miejscach ciała łupież pstry występuje. Pomoże to lekarzowi odpowiedzieć na pytanie jakie leki na łupież pstry będą najskuteczniejsze. Zazwyczaj przypisuje on pacjentom terapię opartą na lekach przeciwgrzybicznych i preparatach do miejscowego mycia i dezynfekcji skóry.

Lekarstwo na łupież pstry

Najczęściej stosowane lekarstwo na łupież pstry do użycia zewnętrznego to ogólnie dostępne szampony, kremy i mydła przeciwgrzybicze.

Pozwalają one skutecznie uniknąć nadmiernego rozwoju drożdżaków, działając dzięki aktywnym składnikom takim jak siarczek selenu czy ketokonazol. Takim skutecznym środkiem o sprawdzonym działaniu jest np. popularna maść Hascofungin, a jeśli chodzi o środki kosmetyczne to świetnym rozwiązaniem jest szampon przeciwłupieżowy Pityver, który bez problemu jest dostępny na stronie internetowej. Codziennie wieczorem, najlepiej przed kąpielą należy dokładnie rozprowadzić szampon na zainfekowanym powierzchniach, poczekać 5-10 minut i dokładnie spłukać ciepłą wodą. Daje to naprawdę rewelacyjne efekty, praktycznie już po jednym użyciu Pityvera plamy jaśnieją, a po około tygodniu znikają bez śladu. Szampon pomaga też łagodzić przykre swędzenie, które towarzyszy łupieżowi. Wielu lekarzy poleca też medyczne środki do zmywania i dezynfekcji twarzy, zapobiegające jej nadmiernemu przetłuszczaniu. Niekiedy leki na łupież pstry do zewnętrznego użytku, mogą okazać się niewystarczające i lekarz może zlecić również doustne leki przeciwgrzybicze. Szczególnie często stosuje się je w sytuacji kiedy zmiany chorobowe dotknęły bardzo dużych powierzchni ciała lub mimo leczenia zewnętrznego choroba ciągle nawraca. Niestety tabletki przeciwgrzybicze mogą być przyjmowane przez bardzo krótki czas, gdyż posiadają wiele skutków ubocznych. Jeśli chcemy uniknąć tej uciążliwej choroby, jaką jest łupież pstry leki zawsze powinny być rozwiązaniem ostatecznym. Lepiej stosować odpowiednią profilaktykę, w której dbanie o czystość powinno zajmować pierwsze miejsce.

Pityver
  • avatar image

    Malwina

    18-03-2018

    Czasem ludzie wstydzą się iść do lekarza . Łupież pstry często kojarzy się z chorobą brudasów i osób , które nie dbają o higienę . A nie zawsze z tego to wynika.

    Reply
Your Name*
E-mail address*
Website URL
Comment*